I. DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Konferencja odbędzie się w miejscu z oznakowanym wejściem do budynku od strony głównego wjazdu na kampus, dostęp do budynku osób z problemami komunikacyjnymi za pomocą pochylni. Na kampusie znajdują się mapy z rozkładem budynków. Szerokość głównych drzwi wejściowych 185 cm. – otwieranie za pomocą pochwytu, szerokość wejścia do windy 100 cm. Możliwy podjazd samochodem dowożącym osobę z niepełnosprawnością pod samo wejście – po kontakcie z stanowiskiem dozoru lub administratorem. Dodatkowo jest możliwy wjazd przez garaż podziemny – winda.
Korytarze płaskie, w drzwiach brak progów uniemożliwiających dostęp do pomieszczeń. Na parterze znajduje się wejście ma aulę główną, gdzie będą odbywały się wykłady (wyposażone w windę). Drzwi do pomieszczeń szer. 90 – 100 cm. Klamki na wysokości od 105 do 115 cm. Na parterze są windy, którymi można się dostać na wszystkie poziomy obiektu do sal, w których będą odbywały się warsztaty praktyczne. Szerokość drzwi do wind 100 cm. W całym obiekcie nie ma barier architektonicznych uniemożliwiających dostęp dla osób z ograniczeniami ruchu. Dostęp do pomieszczeń na wszystkich poziomach nie wymaga pomocy osób trzecich. W przypadku jakichkolwiek problemów jest na miejscu pracownik portierni, który służy pomocą. Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na poziomach 0-4 od strony wind. Łazienki są ogólnodostępne, wszystkie wyposażono w systemy alarmowe. W windzie jest system głosowy informujący o położeniu windy, jest ona wyposażona w system powiadamiania awaryjnego serwisu. Budynek wyposażony jest w specjalistyczne krzesło ewakuacyjne. Stały monitoring pożarowy oraz CCTV. Osoby z psem asystującym są wpuszczane do budynku. Uczelnia wyższa w której organizowana jest konferencja jest uczelnią publiczną i jest dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
II. DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA
Zapewniamy alternatywny sposób dostępu do strony internetowej dotyczącej III Kongresu Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +48 602 417 689 oraz adresem e-mail: biuro@fizjoterapeuci.org . Mailowo i telefonicznie można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej.
III. DOSTĘPNOŚĆ INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNA
Uczestnicy otrzymają mailowo informację o możliwości zgłoszenia potrzeby wsparcia dla osoby ze specjalnymi potrzebami. W przypadku zgłoszenia potrzeby wsparcia organizator zobowiązuje się zapewnić wsparcie innej osoby lub wsparcie techniczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.